טלפון: 1800-300-322
ישר למדביר: 054-438-60-25

הדברת צרעות בחיפה


הדברת צרעות בחיפההצרעות
נחשבות למזיק טורדני ועיקש במיוחד, ואלה כפולות בגודלן מהדבורים, ויחד עם יכולות התעופה המרשימות שלהן הן הופכות לבעיה של ממש. יחד עם קוץ מכאיב במיוחד בתחתית גופן, ועם קני צרעות שמכילים עד מאות דבורות בכל מושבה, הדברת צרעות הופכות לפעולה הכרחית ודחופה עבור כל אחד הסובל מבעית צרעות.

הצרעה מאפיינים ומידע
ישנו מספר רב של מינים וזנים המחלקים את משפחת הצרעות לכמה ענפים. באופן כללי הצרעות הן חוליה נוספת במשפחת החרקים המעופפים, אשר פועלות כמושבה בקנים וכוורות. בארץ נפוצות בעיקר הצרעות הגרמניות או המזרחיות (בשמן המוכר יותר – דבורים). בעוד שאלה מועילות לסביבה בה הן מקוננות (תורמות להאבקת הצמחייה ולרמת התנובה של הפירות), הן עלולות להיות מסוכנות ביותר. במידה וצרעה או מושבת צרעות מרגישות מאוימות, הן משתמשות בעוקץ (המכיל ארס) שלגופן, בשביל לנטרל את האיום. בעוד שעבור חרקים וחיות קטנות הארס נחשב קטלני במיוחד, עבור בני האדם מדובר בעיקר באי נוחות מקומית. אך לעיתים, כאשר מדובר בתגובה אלרגית, או עקיצות מרובות על ידי מושבת צרעות, מדובר אפילו בסכנת חיים.

 הדברת צרעות מה כדאי לדעת

בשביל להיפטר מהצרעות, דרוש לבצע הדברה איכותית ומקיפה שתפגע בצרעות ובסביבת הגידול אותה הקימו. מכיוון שמדובר בסכנה של ממש, מומלץ להשתמש במדביר מקצועי עם ניסיון בהדברת צרעות, אחד שמכיר את השיטות השונות, בעל ציוד מיגון מתאים וחומרים איכותיים.

ישנן מספר שיטות של הדברת צרעות, כאשר הנפוצה ביותר היא ריסוס הקן בצורה ישירה וארוכה, כך שהצרעות מאבדות את אוריינטציית ההתמצאות, ובכך אינן מסוגלות לתקוף, עד השמדת הקן כולו. שיטה נוספת היא שימוש בחומר הנקרא אירסול, שהוא רעל המרוסס אל תוך הקן ישירות, ובנוסף מבצע פעולת איטום כך שהצרעות נכלאות בתוך הקן יחד עם הרעל. במידה ולא מצליחים למצוא את הקן ניתן אפילו להשתמש בפיתיונות מורעלים כמו בשר ופירות. הסכנה בשימוש בפיתיונות הוא פגיעה בסביבה ובחיות מחמד אשר נמצאות באזור ונמשכות אל הפיתיון גם כן.

Call Now Button